ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK´ÜN ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve milletin kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı, milletin azmi ve kararının en güçlü şekilde ortaya konulduğu, esaret zincirinin asla kabul edilemeyeceğinin haykırıldığı, milletin birlik ve beraberlikle her türlü zorlukların üzerinden geleceğinin ortaya konulması için atılan ilk adımdır 19 Mayıs.
19 MAYIS ATATÜRK´ÜN ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

19 Mayıs 1919’da yakılan bu meşalenin bugün 97. Yıl dönümü. Türk Milleti tarihinin her döneminde bağımsızlığından ödün vermemiş, gerekirse vatanı, milleti uğruna şehadeti ulu yol olarak seçmiştir. Bizler üzerinde yaşadığımız bu vatanı, sahip olduğumuz milli değerleri, bu uğurda canlarını feda eden ecdatlarımıza borçluyuz.

Bizler ecdatlarımıza vefa borcumuzu, onların bu kutsal emanetlerini en iyi şekilde koruyarak, çok çalışarak, müreffeh bir ülke olma yolunda bütün gayretleri göstererek, gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda gücümüzü en iyi şekilde ortaya koyarak ödeyebiliriz. Bilim, sanayi, teknoloji, sanat, spor, edebiyat gibi bütün alanlarda çok çalışarak dünyanın en iyileri arasına girmek durumundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; gençlerimiz ve milletimizin, yerelde Ordu ve Perşembemizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün silah arkadaşları ve bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ile anıyor, saygılar sunuyorum. 

                                                                                                                                 Şevki YILMAZ
                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.