ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİR SES BİR NEFES” BELGESELİ TRT’DE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Perşembe İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin kültür kardeşliği ve minik yüreklerin büyük çabalarını konu alan Anayurdun Ezgileri Koro Projesi "Bir Ses Bir Nefes" isimli belgesel çalışması 8.TRT Belgesel Ödülleri Yarışması, Profesyonel Kategoride, "Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü´ne layık görüldü.
“BİR SES BİR NEFES” BELGESELİ TRT’DE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Yaklaşık üç yıl önce kurulan ve farklı dil ve lehçelerden oluşan bir kültür mozaiği oluşturan anayurdun ezgileri korosu güzel çalışmalara imza atmış, Ordu’da güzel bir konser vermiş, Feshane Ordu günlerinde de Ordu’nun gururu olmuştu.

Bu güzel çalışmayı belgesel filmle tanıştırmak isteyen okul yönetimi kısa belgesel Film çekimi yaptırmıştı. Çekilen kısa metrajlı belgesel film, TRT’de katıldığı yarışmada geçtiğimiz günlerde güzel bir sonuç elde ederek ödüle layık görüldü.

Okul Müdürü Şerafettin Gür, konu ile ilgili konuştu: “TRT belgesel ödülleri sahiplerini buldu. Öğrencilerimizi konu alan “bir ses bir nefes  Anayurdun Ezgileri” ödüle layık görülmüştür. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

22-05-2016

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.