ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYET İLKOKULUNDAN ERASMUS KAPSAMINDA BİR AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

CUMHURİYET İLKOKULUNDAN ERASMUS KAPSAMINDA BİR AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

İlçemizde ilkokul bünyesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmekte olan Cumhuriyet İlkokulu bilginin sürekli değişimi ve gelişimine ayak uydurmak adına Erasmus+ kapsamında bir Avrupa Birliği projesi hazırlamıştır. 2015 Teklif Çağrısı döneminde sunulan “My Knowledge, My Treasure” bir personel hareketliliği projesidir. Sunulan proje yeterli puanı alarak Avrupa Birliği’nin eğitim, spor ve gençlik alanında yürüttüğü Erasmus+ kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır. 2015-2016 yılında yürütülmekte olan proje kurumun belirlediği amaçlar doğrultusunda kurum personelinin belirlenen bir Avrupa ülkesinde kurslara katılması şeklinde gerçekleşmiştir.

            Gerekli hazırlık çalışmaları tamamlandıktan sonra kurum personeli ana faaliyet olarak Çek Cumhuriyet’inin Prag şehrinde ITC Uluslararası Eğitim Merkez’inin ev sahipliği yaptığı kurslara katılma imkanı elde etmiştir. Kurumun proje yazma aşamasında belirlemiş olduğu ihtiyaçlar doğrultusunda 9 personeli A1 düzeyinde İngilizce dili kursuna katılırken, 1 personeli 21. Yüzyılda eğitim-öğretim alanında gelişmeleri takip etmek adına farklı bir kursa katılmıştır.

          Kurum yapılan faaliyetlerden hedef kitle olarak belirlenen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan diğer okullar ve personeli, öğrenciler, velilerin de Avrupa Birliği desteğiyle gerçekleşen projeler hakkında farkındalıklarını artırmak adına çeşitli yaygınlaştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Öncelikli yaygınlaştırma faaliyeti olarak ana faaliyetin gerçekleşmesinin ardından Perşembe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan şube müdürleri ile görüşme yaparak bilgi alışverişinde bulunmuştur. 

26-12-201626-12-201626-12-2016

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.