ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ÇULFAZ'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesaji

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ÇULFAZ'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesaji

Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak, Türk Millî Eğitimine hizmetleri geçen, şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi anmak amacıyla, Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Tüm öğretmenlerim adına teşekkür ediyorum.   

Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi ölçütü olmayan ölümsüz bir mesleğidir. Öğretmen her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir.

Öğretmenlik gönle dokunmaktır. Gönlü sevgi dolu bir öğretmen ışıktır. Her öğrenci onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerin ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler de sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunan, sevgiyi ziyadesiyle hak eder. En çok seven öğretmen en çok sevilen de öğretmendir.

Öğretmen bir aynadır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görür. Bunun için öğretmenin bir ayna olarak kendisine çok iyi bakması gerekir.

Öğretmen kendini sadece okul ile sınırlamaz, dar alana kendini hapsetmez ve toplumdan soyutlamaz. Çünkü o bir liderdir. Soyutlarsa öğretmen olamaz. Toplumun içindedir. Bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel hayatına katılır, katkı sağlar ve yönlendirir.

Öğretmenlik, her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli mesleğe adayabilendir.

Sevgili öğrenciler,

Biliniz ki sizlerde öğretmenleriniz gibi eğitim sisteminin vazgeçilmez bir unsurusunuz. Her şey sizler için. Sizler bizim geleceğimiz, güzel günler için umudumuzsunuz. İşte bu yüzden, her biriniz bizler için son derece önemlisiniz. Bizim için en büyük mutluluk sizleri en güzel şekilde yetiştirip vatanımıza ve milletimize faydalı kişiler olarak görmektir. Sizler de hem kendinize hem de sizleri yetiştiren öğretmenlerinize karşı sorumlu olduğunuzu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Ben inanıyorum ki, hepiniz öğretmenlerinizin verdiği emekleri boşa çıkarmayacak ve yalnızca bizim için değil ülkemiz için birer gurur kaynağı olacaksınız. Şunu da unutmayın ki bir öğretmeni hayatta en mutlu eden şey yetiştirdiği öğrencisinin başarısıdır. Bunun için öğretmen olmaktan her zaman gurur duydum.

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, Türk Millî Eğitimine hizmetleri geçen, şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anar, kendilerine Allah'tan rahmet, emekli olan ve görevde bulunan tüm öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.                                                                           

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.