ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEVKİ YILMAZ´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şevki Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yılmaz mesajında şunları kaydetti:
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEVKİ YILMAZ´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

                   “Aklımda bir şey var ama ne diye sordum” 

                 Yanımdaki "evet bir şeyi unutmuşsun" diye söylendi 
                 Hatırlamaya çalıştım
                 1.Geride bıraktıklarım 
                 2.Ulaşamadıklarım
                 3.Öğretmenler Günüm 
                

              Değerli Meslektaşlarım!

               Öğretmenlik; zordur, bir o kadar da onurludur. Kara tahtanın da etkileşimli tahtanın da önünde duran öğretmendir. Okullarımızın fiziki özellikleri değişmiş, yenilenmiştir. Öğretilecek konular çağın gerekliliğine göre güncellenmiş, çoğalmıştır. Eğitim sistemleri değişmiş, sınıfların donanımları yenilenmiştir.  Ama tüm bu değişikliklere ve yeniliklere rağmen değişmeyen tek gerçek öğretmendir. Ne geçmiş onsuz olabilmiştir ne de gelecek onsuz olabilecektir. Kısaca geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür öğretmen.
 

              Bizlerden önce bu coğrafyada görev yapan öğretmenler bizlerden daha iyi yaşam koşullarına sahip değillerdi. Onlardan devraldığımız bayrağı onlardan bir adım daha ileriye götürmenin heyecanı içerisindeyiz. Onlar zor koşullara yenik düşmedikleri için bizler bugün buradayız.
 

              Zorluklar onunla mücadele ettiğimizde anlam kazanır. Zor koşullarda görevini yerine getiren, yaratıcılığını kullanan öğretmenler, zihinlerde iyi yer edinmişlerdir.    
              Öğretmeniz, ama aynı zamanda bugünün öğrencisi olmalıyız. Karşımızda duran bakışlar; masumdur, parlaktır ve hep umut doludur. Öğretmenin ilham kaynağıdır bu bakışlar. Her öğrencimiz mesleğe bağlanma gerekçemizdir. Öğretmenin mesleğini sevmesindeki en önemli etkendir. Öğrencilerimiz için varız, onlarla mutluyuz.

             Öğretmenlik fedakârlık isteyen bir meslektir. Öğretmen okulda da, evde de mahallede de görevi başındadır. Mesleğe başladığı günden itibaren yaşamının sona ereceği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Öldükten sonra bile fikirleri öğrencilerinde yaşamaya devam edecektir.

 

             Sizler 3 yılda 6 TEOG, 3 YGS, 3 LYS sınavlarında sürekli başarılarımızı artırarak buralara geldiniz. Sizler görevinizi yaparken sadece mesleğimizin gereğini hiçbir beklenti içerisine girmeden vefakar ve cefakarca yaptınız. Bütün gücü de öğretmenliğimizden aldınız.

 

             Basta rahmetli annem ve babam olmak üzere, bugünlere ulaşmamızda emeği geçen tüm öğretmenlerimin beraber çalışmaktan büyük keyif aldığım öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü tebrik ederim. Perşembemize eğitim anlamında katkı sağlayıp emekliye ayrılan öğretmenlere sağlık ve huzurlu bir yaşam diler, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                              Şevki YILMAZ
                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.