ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEVKİ YILMAZ´IN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasının Pazar günü "Anneler Günü" olarak kutlanıyor. Bu yıl anneler günü 8 Mayıs Pazar. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şevki Yılmaz Anneler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yılmaz mesajında şunları kaydetti:
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEVKİ YILMAZ´IN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Hayata gözlerimizi ilk açtığımızda bizleri karşılayan ve ömür boyu karşılıksız sevginin, sonsuz özverinin simgesi olan anne, değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen, sözcüklerle anlatılamayan ve yeri hiçbir zaman doldurulamayan en yüce varlıktır. Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüterek koruyan, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı olan annelerimiz, en mutlu anlarımızda olduğu gibi, en zor günlerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz, yeni bir yara açmamak için tırnaklarını yüreğine batıran fedakâr insanlardır.

Biz eğitimcilerin görevi vatanını, milletini, ülkesini seven, ilkeli ve özgüvenli, kendi ayakları üzerinde duran özgür bireyler yetiştirmektir. Ancak çocuk ilk eğitimini evde annesinin yanında alır. Annelerimiz bu anlamda sağlıklı ve gelişmiş toplumların temelinin oluşturulmasında birincil önceliğe sahiptirler.

Diğer taraftan bugün dünyada çeşitli nedenlerle annesini kaybetmiş milyonlarca çocuk da anne şefkatinin eksikliğini yüreğinde hissederek yaşam mücadelesi veriyor. Onlara hayat mücadelelerinde sabırlar diliyorum.

Bu vesileyle hayatımızın anlamı olan annelerimizin anneler gününü kutluyor, bir gün değil her gün baş tacı edilmelerini temenni ediyorum. Ayrıca tüm saygıdeğer öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve eğitim çalışanlarımızın anneler gününü tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.