ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEVKİ YILMAZ’IN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

“Bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Öncelikle 2016/2017 eğitim-öğretim yılının Sevgili Öğrencilerimize, Değerli Öğretmenlerimize, Kıymetli Eğitim Yöneticilerimize, velilerimize, Perşembemize, Ordumuza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEVKİ YILMAZ’IN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Eğitim sürekli devam eden bir süreçtir. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.

Geçtiğimiz 2015/2016 Eğitim Öğretim yılında Perşembe İlçemizde öğrencisinden öğretmenine, idarecisinden diğer çalışanlara ve velilere kadar top yekûn çalışmalarla güzel sonuçlar elde ettik. Her geçen gün başarı grafiğimizi bir üst noktaya taşıdık. Üniversite sınavlarında 200 öğrencimiz dört yıllık ve daha üstü lisans programlarına yerleşerek bizlere büyük gurur ve mutluluk yaşattılar. Türkiye ortalamasının gözle görünür bir şekilde üstüne çıktık.

TEOG sınavlarında ivme kazanan başarımız bu sene de artarak devam etti. Türkiye ortalamasının üstündeki çıkışımızı artırarak devam ettirdik. Birçok öğrencimiz güzel okullara yerleşme fırsatı elde etti.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerde birçok güzel sonuçlara imza attık. İlçe olarak güzel projeler ürettik. TUBİTAK’tan birçok projemiz başarıyla geçti. Alanında tek olan birçok projemiz takdir edildi. Proje kapsamında yurt dışındaki eğitim ortamlarını ve coğrafyaları görme fırsatı elde edildi. Destekleme ve Yetiştirme kurslarımız hafta içi, hafta sonu ve hatta yaz tatillerinde başarıyla uygulandı. Bunun semeresini en güzel şekilde aldık.

Okullarımızın ve diğer kurumlarımızın fiziksel ve materyal eksiklerini zamanında tespit ederek büyük oranda giderdik. Okullarımız ve kurumlarımız kolej havasında hizmet veriyorlar.

Bu eğitim öğretim yılında da eğitimin bütün paydaşlarıyla birlikte elde ettiğimiz sonuçların üzerine çıkarak yani çıtayı daha da yükselterek daha ileriye ulaşma hedefini yakalamanın gayreti içerisinde olacağız.

Okul ve kurumlarımızdaki tespit ettiğimiz ve zamanla ortaya çıkabilecek fiziksel ve materyal eksikleri süratle karşılayacağız. Diğer hizmet alımlarının karşılanması noktasında geçmişte olduğu gibi yine hassas davranacağız. Okul ve kurumlarımızı geçmişte olduğu gibi sık sık ziyaret ederek sorunları ve güzel uygulamaları yerinde göreceğiz. Görüş ve önerileri dikkate alarak daha iyiye ulaşmanın gayreti içerisinde olacağız.

Bu vesileyle; geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızı “bir baltaya sap olabilmek değil de bir ağacın dalı olarak yetiştireceğimiz başarılı huzurlu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.”

 

                                                                                            Şevki YILMAZ
                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.