ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PERŞEMBEMİZİN ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA GURUR TABLOSU

Üniversite sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı. Sınav sonucu oluşan tablo ilçemizde heyecan yarattı. 200 öğrencimiz dört yıllık ve daha üstü lisans programlarına yerleşme başarısı gösterdi.
PERŞEMBEMİZİN ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA GURUR TABLOSU

Sınav sonuçlarına göre; 10 tıp fakültesi, 6 diş hekimliği fakültesi, 4 eczacılık fakültesi, 12 hukuk fakültesi, 54 eğitim fakültesi, 42 mühendislik fakültesi, 1 fizyoterapi ve Rehabilitasyon, 25 sağlık bilimleri fakülteleri, 5 ilahiyat fakültesi, 29 meslek dersleri alan öğretmenliği ve 12 diğer fakülte bölümleri olmak üzere 200 öğrencimiz dört yıllık ve daha üstü lisans bölümlerine yerleşmeyi başardı. Aynı zamanda lisans bölümlerine yerleşme durumu varken tercih yapmayıp beklemeyi tercih edenler de bulunuyor.

İlçemizdeki bu başarıda okullarımızda yapılan Yetiştirme ve Destekleme Kursları büyük etken oldu. Kurslar sadece hafta içi-hafta sonu değil yaz aylarında da yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şevki Yılmaz konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Perşembe’de eğitim grafiğinin her geçen gün yükselerek devam ettiğini belirterek;  “başarının sırrında çok çalışmanın yanında disiplini elden bırakmayan, özveriyle hareket eden bir anlayış yatıyor” dedi.

“Eğitimci arkadaşlarımızın fedakarca çalışmaları, öğrencileri motive ederek başarıya endekslemeleri böyle güzel sonuçların doğmasını sağlıyor” diyen Yılmaz, arkadaşlarımız her şeyden önce işlerini benimseyip yapıyorlar. Öğrencilerimiz de bu emeklerin sonucunu sınavlara yansıtıyorlar. Öğretmen ve idarecilerimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Böyle bir eğitim kadrosu ile çalışmaktan son derece mutlu ve gururluyum. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

 

“İnsan: bu alemde yaşadıklarına çalışmalarına başarılarına onun üstüne çıkarak değil mütevazı bir şekilde bakmalı...
Yaşanılan her şeydeki iç ahengi sezmeli....
Aşk ile sevginin derinliğine nüfuz etmeli....
Kısaca hayatının her anında yaptıklarının "Şairi" olmalı....
Teşekkürler Perşembemizin eğitim çalışanlarına” diyerek sözlerini tamamladı.
24-08-2016 

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.