ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ACELE VE GÜNLÜDÜR-HİJYEN EĞİTİMİ (TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

ACELE VE GÜNLÜDÜR-HİJYEN EĞİTİMİ (TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

ACELE VE GÜNLÜDÜR-HİJYEN EĞİTİMİ (TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

 

Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının bünyelerinde bulunan yemekhane, kantin, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde çalışan veya çalışacak kişilerin okul, kantinlerine dair özel hijyen yönetmeliğine göre "Hijyen Eğitimi Belgesi" alma zorunluluğu bulunmaktadır. Adı geçen belgeyi almayanların (edinmeyenlerin) yukarıda sayılan yerlerde çalışmaları kanun gereği mümkün değildir. Kanuna rağmen hijyen belgesi olmayan kişileri çalıştıran idareciler müteselsilen sorumludur. Aykırı davrananlar hakkında 5996 sayılı Kanunun 41-1/a maddesi gereğince perakende satış yapan iş yerlerine 2.000,00.-TL ile 5.000,00.-TL. İdari para cezası takdir edilecektir denilmektedir.
Yukarıda sayılan açıklamalar doğrultusunda  iş ve işlemlerin yürütülmesi, herhangi bir aksaklığa sebep vermemek amacıyla, yapılacak hijyen eğitimine katılacakların isim listesine ihtiyaç  olup, isim listelerinin 25.04.2018 Çarşamba günü saat 15:00’a kadar aşağıdaki excel formatına uygun doldurularak persembe52@meb.gov.tr adresine e-mail olarak gönderilmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

 

 

 

FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Adnan YAZICI
İlçe Milli Eğitim Müdür V.

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.