ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BES (OKS ) ÇAYMA VE AYRILMALAR HAKKINDA( TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

BES (OKS ) ÇAYMA VE AYRILMALAR HAKKINDA( TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

BES (OKS ) ÇAYMA VE AYRILMALAR HAKKINDA( TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

 

KBS (Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi ) tarafından 08/05/2017 tarihinde BES(OKS) ile ilgili duyurunun ilgili bölümü aşağıdaki gibidir. Belirtilen nedenle maaş hesaplama sistemine Müdürlüğümüz tarafından müdahale edilememektedir. Yapılan görüşmeler sonucunda sistemden ilk 2 ayda CAYMA hakkını kullananlardan kesinti zorunlu olduğu ve CAYMA hakkını kullanıp Mayıs 2017 maaşından kesinti yapılanların kesintileri maaş hesaplarına emeklilik şirketi tarafından iade edileceği bildirilmiştir.
Haziran 2017 maaşlarından CAYMA hakkını kullananlardan kesinti yapılmaması için gerekli bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.
Bilgilerinizi ve ilgililere tebliğ edilerek sorunlarının tarafınızdan yanıtlanmasını, bu konuda herhangi bir dilekçe alınmamasını önemle rica ederim.

 

 

Adnan YAZICI
Şube Müdürü

 

 

2- BES Otomatik Katılım Hesabı Hakkında

 

Ayrıca, personelin Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Sisteminde silme, dondurma veya değişiklik işlemlerine ilişkin bilgileri Emeklilik Gözetim Merkezinden her ay sonu elektronik ortamda alınarak, merkezden KPHYS?ye yüklenecektir. Kurum gerçekleştirme görevlileri tarafından (eski adı ile maaş mutemetleri) bu işlemlerle ilgili herhangi bir veri girişi yapılmayacaktır.

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.