ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAKA ÇAYTEPE ORTAOKULUMUZDA YEŞİL PERDE TEKNOLOJİSİ İLE ÖĞRENCİLER EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

ÇAKA ÇAYTEPE ORTAOKULUMUZDA YEŞİL PERDE TEKNOLOJİSİ İLE ÖĞRENCİLER EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Perşembe ilçemizde Çaka Çaytepe Ortaokulumuzda uygulamaya konulan "Yeşil Perde (green screen)" teknolojisi sayesinde, öğrenciler eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor.

İlçemiz Çaka Çaytepe Ortaokulunda, Holywood filmlerinde sıkça kullanılan ‘green screen’ teknolojisi ile eğitim dönemi başladı. Okul Müdürü Kenan Sayılır ve öğretmenler tarafından uygulamaya geçirilen proje, öğrencilerin hem daha kolay öğrenmesini hem de eğlenmesini sağlıyor.

Okul binası içerisine kurulan atölyede öğrenciler, kendileri yazdıkları senaryoları, ağırlıklı olarak İngilizce olmak üzere, derslere uygun şekilde düzenliyor. Kenan Sayılır  tarafından çekilen ve montajlanan görüntüler, öğrencilerin ilgisini de arttırırken, hayal dünyalarını da genişletiyor. “Öğrenciler aktör, öğretmenler yönetmen oldular”. Kenan Sayılır, gelişen teknolojiye ayak uydurmak için böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.

 

21-03-2019

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.