ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP NİSAN AYI ÇALIŞMALARI

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri gelişim planı çerçevesinde Nisan ayı toplantısı İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulunda ilçemizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
DÖGEP NİSAN AYI ÇALIŞMALARI

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat, Çulfaz, Şube Müdürümüz Adnan Yazıcı, Anadolu İHL Müdürü Şerafettin Gür, Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Sakarya da katıldı.

İmam Hatip Ortaokulu Meslek Dersleri Öğretmeni Aysel Maytalman tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu tanıtım sunularını dinogretimiokullar.meb.gov.tr adresindeki ilgili bağlantıdan indirerek okullarda gerçekleştirilen özgün ve örnek uygulamalar incelendi. Örnek uygulamaların ilçemizdeki okullarda da benzerlerinin yapıldığı daha farklı çalışmaların yapılabileceği belirtildi.

İlçemizdeki Anadolu İmam Hatip Lisesinin hazırlamış olduğu okul tanıtım broşürünün talimatlara uygun olarak hazırlandığı görüldü. Broşürler ilçemizdeki diğer okulların Din Kültürü öğretmenlerine verilerek okullarındaki öğrencilerine dağıtımı ve anlatımı sağlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz İmam Hatip Lisemizin diğer kurumlardaki öğrencilere tanıtımının çok önemli olduğunu, öğrenci sayısının artırılması gerektiğini belirtti. Ramazan ayı etkinliklerinin de sınıflarda ve okul bazında çeşitli şekillerde yapılabileceğini, Ramazan köşesi, yarışmalar, örnek uygulamalarla öğrencilerin teşvik edilmesi gibi olabileceğini söyledi.

09-05-201909-05-2019

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.