ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYS HATALARI- OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİMİZİN İZİN İŞLEMLERİ HAKKINDA(TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

DYS HATALARI- OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİMİZİN İZİN İŞLEMLERİ HAKKINDA(TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

DYS HATALARI- OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİMİZİN İZİN İŞLEMLERİ HAKKINDA(TÜM OKUL VE KURUM MÜD.)

 

Okul ve kurum müdürlerimizin izin işlemleri ile ilgili (http://persembe.meb.gov.tr/www/okul-ve-kurum-mudurlerimizin-izin-islemleri-hakkindatum-okul-ve-kurum-mud/icerik/2347 ) tarihinde duyuru yapılmış ve olur örneği e-mail ile gönderilmişti. Söz konusu olur ekine MEBBİS izin modülünden alınan çıktı imzaları tamamlatılınca taranarak olura eklenmesi gerekmektedir.

Yapılan inceleme sonucunda bazı yöneticilerimiz olur başlığı İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE yazmasına rağmen KAYIT ekranında “DYS İçi Evrak Gönderim” seçilmediği tespit edilmiştir. Evrak DYS İçi olarak seçilmelidir. “Onaylayacak” bölümüne sırasıyla Okul/Kurum Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakam Beyin seçilmesi gerekmektedir. Bunun dışında yazılan izin-vekalet olurları geçersizdir. Ayrıca yardımcı olması için ekran görüntüsü ekte yer almaktadır. “Olur” en son  Kaymakam Bey tarafından onaylandığında , oluru ilk başlatanın ekranına tarih-sayı verilerek düşecektir. İlgili kişi oluru çıktı alarak gerekli işlemi tamamlayacak ve “Evrakı Gönder” tıkladığında yeşil yazılı olarak gönderilmiştir diye yazması gerekmektedir. Eğer “gönder2 sonrası “evrak kağıt ortamında gönderilecektir” gibi bir mesaj verirse, oluru yazan kişi tarafından Dağıtım Bölümünden hata yapıldığı anlamına gelmektedir.  Olur yazımı ile ilgili sıkıntı yaşayanlar e-imza kartlarıyla; belirtilen süreden önce ;Müdürlüğümüz DYS Yöneticilerinden Hüseyin YEŞİLYURT ile birlikte oluru yazmaları gerekmektedir.
Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

 

OLUR GÖRÜNTÜSÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

Bülent YILMAZ
Şube Müdürü

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.