ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HASTA VE YAŞLI HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİNİN AVRUPA STAJI

HASTA VE YAŞLI HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİNİN AVRUPA STAJI

İlçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanında eğitim gören 7 öğrenci ve refakat edecek 2 öğretmen 5 – 25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Gelsenkırchen kentinde, 3 hafta sürecek olan mesleki stajlarını gerçekleştirecekler.

Okulda daha önce Çocuk gelişimi ve alanı öğrencilerinin yaşadığı bu deneyimi ilk kez yaşayacak olan Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı öğrenci ve öğretmenleri oldukça heyecanlılar. Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan alan öğretmeni Beyza Tercan Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanında gelişmiş iyi bir model uygulayan Almanya’nın öğrencilerin mesleki gelişimine büyük katkılar sunacağını, ayrıca farklı kültürlerin ve çalışma disiplinlerinin içinde yer alarak, tecrübe edinmeleri kişisel gelişimlerine, özgüvenlerine ve hedeflerine önemli katkılar sağlayacaktır. Dedi. Bunun yanı sıra bu tür faaliyetlerin devamlılığının sağlanması için okul olarak da çalışmaların devam ettiğini belirterek sözlerine son verdi.

      Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Muhammet Sakarya;  Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Avrupa Birliği Başkanlığına,  Erasmus Plus Programı 2018 teklif çağrısı döneminde sunulan, Mesleki Eğitim öğrenici ve personel hareketliliği faaliyeti 2018-1-1TR01-KA102-054344 numaralı , "Yaşlı ve Hasta Bakımı " başlıklı projeye ortak olmaktan mutluyuz. Öğrencilerimizin kazanımları bizim için çok önemli; onların bireysel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bu tür etkinlikleri destekliyor ve onlara iyi yolculuklar diliyoruz" dedi.

26-04-201926-04-201926-04-2019

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.