ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Okullarımıze Resmi ve Özel Taşıma Yapan Servis Şoförlerine Yönelik Toplantı Yapıldı.

İlçemizde Okullarımıze Resmi ve Özel Taşıma Yapan Servis Şoförlerine Yönelik Toplantı Yapıldı.

İLÇEMİZDE ÖĞRENCİ SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

Perşembe İlçemizde okullarımıza taşıma işi yapan resmi ve özel servis şoförlerine yönelik olarak Perşembe Kamil Sönmez Konferans Salonunda bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile gerçekleştirilen eğitim toplantısında taşıma ile ilgili genel bilgiler, Okul servis araçlarında aranan şartlar ve şoförlerin uymaları gereken kurallar hatırlatıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çulfaz yaptı. Çulfaz konuşmasında ilçemizin servis taşımacılığı konusunda en sıkıntısız yerlerden biri olduğunu söyleyerek taşıma işini yapan servis şoförlerine teşekkür etti. Yapılan işin çok önemli ciddi bir iş olduğunu vurguladı. Taşımadan sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adnan Yazıcı ise ilçemizde yapılan taşımacılıkla ilgili genel bilgiler verdi. İlçemizde ilköğretimde 70 araçla, 733 öğrencinin, özel eğitimde 2 araçla 17 öğrencinin ve ortaöğretimde 22 araçla 253 öğrencinin taşındığını bunun toplamda 1003 öğrencinin devlet taşımacılığı yaptığını belirtti. Bunların dışında anaokuluna 3, ilköğretime 5 ve liselere de 41 olmak üzere toplam 49 hattan 600 öğrencinin taşıma işinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Servis taşımacılığında ilçemizin en sorunsuz yerlerden biri olduğunu belirten Adnan Yazıcı ancak zaman zaman bazı problemlerin ortaya çıkabildiğini belirtti. Şoförlerden araca binen ve inen öğrencilerini okula teslim etmede gerekli hassasiyetin gösterilmesini, okul puantajlarının zamanında imzalanmasını, araca yolcu alınmaması özellikle belirtti.

Sözleşme esnasında şoförlerden istenen belgeleri hatırlattı.

İlçe Jandarma Komutanlığı trafik şubeden sorumlu Astsubay Kıdemli Başçavuş Cengiz Gürbüz ise konuşmasında jandarma bölgesinde yaşanan sorunları ve aldıkları önlemleri anlattı. Denetimlerde istenen belgeleri sıraladı. “Trafik kurallarına uymak, kendimizin, öğrencilerimizin can ve mal güvenliğini korumaktır. Arkadaşlarımıza yaptıkları hataları ve sorunları söylüyoruz. Denetim bu işin daha iyi yapılması için olmazsa olmaz bir kuraldır” dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik bölge temsilcisi Başpolis Turan Şanlı ise konuşmasında taşıma yapan araçların ve şoförlerin genel özellikleri ve şoförlerin uymaları gereken kuralları hatırlattı. Denetimlerin sıkı bir şekilde yapıldığı belirten Şanlı, bu sayede hataları ve sorunları en aza indirmeye çalışıyoruz dedi. Şoförlük mesleğinin basit bir meslek olmadığını şoförün araç içerisinde hal ve hareketleriyle örnek davranış sergilemesi gerektiğini hatırlattı.

 

Toplantı yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması dileğiyle sona erdirildi.

17-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-201817-10-2018

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.