ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ KASIM AYI DÖGEP TOPLANTISI YAPILDI

DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ KASIM AYI DÖGEP TOPLANTISI YAPILDI

İlçemizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle aylık olarak yapılan DÖGEP toplantısının Kasım ayı toplantısı İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya ilçemizdeki okullarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ve aynı branştaki okul idarecileri, Din Öğretiminden sorumlu Şube Müdürümüz Adnan Yazıcı ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz katıldı.

Bu ayki seçilen konu; Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (sav) 'in eğitim anlayışı, ilim öğrenme, eğitim-öğretim metotlarıydı. Konu üzerinde Beyli Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zehra Yıldırım ile Zehra Şelale Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Hatice Tezcan birer sunum yaptılar. Sunumda Peygamber Efendimizin örnek davranışları ve uygulamalarına da yer verildi. Peygamber Efendimizin çocuklardan yapabilecekleri şeyleri istediği, en zor şartlarda bile ümit verdiği belirtildi. Sabır kavramı, iyi davranışların ödüllendirilmesi, yaparak yaşayarak öğrenme, çocukların camilere ve ilim meclislerine götürülmesi gibi konular üzerinde duruldu.

Konu sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz ise; iletişim kuramadığımız birine bir şeyler öğretmenin çok zor olduğunu, yeni neslin çok kulaktan beslendiğini, yüz yüze yapılan etkinliklerle davranış kazandırılmasının çok mühim olduğunu söyledi.

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.