ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz'ın "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz'ın

       29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

      Aziz milletimiz; tarih boyunca kurduğu ve yaşattığı tüm devletlerde adalet ve dirayetle hükmetmiş, kültür ve medeniyetimizin değerlerini sevgi ve hoşgörü içerisinde nesilden nesle aktarmıştır. Bu mücadele ve fedakârlık neticesinde ilan ettiğimiz Cumhuriyet, milletimize emanet edilmiş 100. yaşına ulaşmış büyük bir mirastır. Şanlı mazimizden aldığımız güçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Ne mutlu bize ki devletine, milletine, bayrağına, vatanına sadakatle bağlı;  kadını, erkeği, yaşlısı genci tüm vatandaşlarımızla Cumhuriyetimiz ve bizi biz yapan değerlerimiz etrafında her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetleniyoruz.

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  "Ey yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizlersiniz" sözüyle Cumhuriyeti gençlere emanet ederek onlara olan inancını ortaya koymuştur. Biz de Perşembe Milli Eğitim ailesi olarak evlatlarımızı aklın ve bilimin önemini benimseyen,  milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan, dünyanın geleceğinde söz sahibi olabilecek güçte yetiştirme çabasındayız.

      Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

      29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. Yaşı Kutlu Olsun.

 

                                                                                                                                                                                                        Murat Çulfaz
                                                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.