ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT ÇULFAZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT ÇULFAZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

 

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz milletimizin büyük fedakârlıklarla kazandığı Kurtuluş Savaşı'nın Cumhuriyetle taçlandırıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başkomutanlığında büyük bir azim ve inançla, sürdürülen mücadelenin sonunda "Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir!" sözünü tarihe yazdığımız bu güne adını veren "Cumhuriyet" bizim için sadece bir yönetim şekli değildir. Cumhuriyet; birlik ve beraberlik içinde hareket eden milletimizin, azim ve kararlılıkla imkânsızları nasıl bertaraf ettiğini ve zor şartlarda nasıl yeniden doğabileceğini gösteren eşsiz bir zaferin sonucudur.

 

Bizler, Cumhuriyetimizin mirasına sahip çıkmak için yılmadan, var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız, milletimizin millî ve manevi değerlerini yücelterek kendi hikâyelerini yazan Halime Çavuş'un, Nezahat Onbaşı'nın, Gördesli Makbule'nin; Şahin Bey'in, Yörük Ali'nin, Yahya Çavuş'un ve binlerce adsız kahramanın torunları olduğunu daima hatırlayacak. Onlar; bilimin yolunda yürüyen, sanat ve sporla zenginleşen, iyiliğin ve sevginin gücüne inanan, insanlığa saygılı, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak ay yıldızlı bayrağımızı ebediyete kadar gururla dalgalandıracak.

 

Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı olan sevgili gençler; ülkemizi daha ileriye ve yeni ufuklara sizin fikirleriniz, sizin buluşlarınız, sizin düşünceleriniz taşıyacaktır. Bu sorumluluk çerçevesinde kendinizi en iyi şekilde yetiştireceğinize, ülkemizin ileri taşınması konusunda azim ve kararlılıkla çalışacağınıza inancımız tamdır.

 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı geleceğe hazırlamak eğitim camiası olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu sorumluluk ve bilinçle, değerli öğretmenlerimizin rehberliğinde, Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda eğitim alanında tüm çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

 

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Veliler;

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünde, İstiklâl mücadelemizin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle; gazilerimizi ise şükran ve saygıyla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularla kutluyorum.

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.