ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IMKB Sosyal Bilimler Lisesi Oryantringte Türkiye İkincisi Oldu

Okullar Arası Türkiye Oryantiring Şampiyonası, 315 sporcunun katılımıyla 19 Mart 2017 tarihinde Manisa´da yapıldı. Şampiyonada Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerimiz okulumuzu ve ilimizi gururlandırdı.
IMKB Sosyal Bilimler Lisesi Oryantringte Türkiye İkincisi Oldu

Toplamda 3 ayrı okul 3 ayrı grupta Türkiye Finaline katılan ilimiz Genç Erkek A takımında Ordu Anadolu Lisesi Türkiye birincisi olarak İtalya-Palermo’da yapılacak Uluslararası Liseler Dünya Şampiyonasında ilimizi ve ülkemizi temsil hakkı kazanırken Sosyal Bilimler Lisemiz Genç Kız A Takımı 2. olarak bu fırsatı kıl payı kaçırdı. 

Manisa Spil Dağı eteklerinde bulunan Kent Ormanı Mevkiindeki Okullar arası Türkiye Oryantiring Gençler, Kız ve Erkekler yarışmalarına; Ankara, Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla Nevşehir, Ordu, Rize, Tokat, Balıkesir, İstanbul ve Kastamonu´dan gelen toplam 315 sporcu katıldı. Okullar arası Türkiye Oryantiring Şampiyonasında sporcular 6 kilometrelik parkurda ellerindeki harita ve pusulalarla hedefleri bulmak için performans gösterdi. Zamanla yarışan sporcular ormanlık alanındaki zorlu parkurları geçmek için performansların çok çok üstüne çıktı. Gün boyu süren Türkiye şampiyonasında kazanan takımlar ise Ankara-Ordu-Balıkesir ve Malatya takımları oldu. Kent Ormanı finişinde biten yarışlarda Genç Erkekler A Kategorisinde Ordu Anadolu Lisesi, Genç Erkekler B Kategorisinde ise Ankara Etimesgut Faruk Nafiz Çamlıbel Lisesi birinci oldu. Genç bayanlarda ise A kategorisinde Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Kızlar B Kategorisinde ise Malatya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinciliği elde etti. Şampiyonada dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya İpek, Türkiye Oryantrig Federasyonu Sportif Direktörü Veysel Güler, Türkiye Oryantrig Federasyonu Organizasyon Kurul Başkanı Özgür Morbel ve Etkinlik Direktörü Deniz Sarı verdi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, Okul Sporları Daire Başkanlığı, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmada dereceye girenlerin; 22-28 Nisan´da İtalya´da yapılacak olan Uluslararası Oryantiring şampiyonasında Türkiye´yi temsil edeceği belirtildi.

Öte yandan Genç Bayanlar kategorisinde IMKB Sosyal Bilimler Lisemizin önünde yer alarak birinci olan ve ülkemizi İtalya’da temsil etmesi gereken takımın kurak hatası yapması nedeniyle İtalya’daki yarışmaya katılamayacağı öğrenildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz Okul Müdürü Nuri Bahtiyar, öğrenciler Nur Gülnihal Çakır, Aleyna Sarı, Sinem Tepe, Aleyna Nur Bulat, Demet Gülçiçek ve antrenörlüklerini yapan İngilizce Öğretmeni Cem Gündoğdu’yu makamında kabul etti.

Mural Çulfaz yaptığı konuşmada “ başarıları nedeniyle emeği geçen başta okul Müdürümüz Nuri Bahtiyar olmak üzere, Antrenörülük yapan İngilizce Öğretmeni Cem Gündoğdu ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum. Elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” dedi.

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.