ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MART AYI YÖGEP ÇALIŞMALARI

Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) çerçevesinde Mart ayı çalışması ilçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi rehberlik servisinde yapıldı.
MART AYI YÖGEP ÇALIŞMALARI

Okulun Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Sefa Bakal eğitim yönetiminde temel sorun alanları, problem çözme teknikleri, kriz yönetimi, öfke ve stres ile başa çıkma yolları ile okul ortamlarında teknoloji bağımlılığı, öğrencileri tehdit eden e-bağımlılık sorunları ve çözüm yolları konusunu işledi.

Sefa Bakal kişinin temelde kendini iyi bildikten sonra sorunların üstesinden gelebileceğini, bunun kalıcı bir çözüm olduğunu ifade etti. Ancak diğer türlü durumda plan ve program dahilinde yapılan çalışmalardan sonuç alınabildiğini söyledi. Örneğin kişinin öfkesi çok ve kontrol altında tutamıyorsa bu kişinin boksa yönlendirildiğini, kum torbası döverek bir yandan spor yaparken diğer yandan da öfkesini atabildiğini belirtti. Diğer bir çözüm yolunun da ailesel sorunları öğrenmek ve bunların çözümüne odaklanmak olduğunu söyledi.

İnsan psikolojisinde stres artıran unsurlarda mesleğin çok önemli olduğunu vurgulayan Sefa Bakal, bunun için de kişilerin streslerini en aza indirebilmek için mesleğini sevmesinin yanında farklı uğraş alanları yaratılması ve sürekli güncel olunmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.