ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor

Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor

Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu bölgelerde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi muhtaç durumdaki kişilere, aldıkları mesleki eğitim doğrultusundayardımlarda bulunmalarını amaçlayan “Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor” Projesi kapsamında, okulumuz Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı, Güzellik Saç Bakımı Alanı, Çocuk Gelişimi Eğitimi Alanı ve Grafik Fotoğraf Alanı öğrencilerimiz ilçemiz köylerinde yaşayan yaşlıları ve genç anneleri ziyaret ettiler.

 

Hasta ve yaşlı Hizmetleri Alanı ile birlikte Güzellik ve Saç Bakımı alanı öğrencileri ;genel temizlik ve hijyen , kişisel bakım ve sağlık konularında  bilgilendirmede bulundular.  Ayrıca öğretmenleri rehberliğinde ziyaret ettikleri yaşlılara, tansiyon, şeker ölçümü yara bakımı, saç bakımı, saç ve sakal traşı uygulamaları yaptılar. Sosyal bir projenin içinde yer alan öğrencilerimizin sosyal duyarlılığına  ve öz güvenlerinin gelişimine katkı sağlayan proje, velilerimiz tarafından da memnuniyetle karşılandı..

 

Çocuk Gelişimi ve Eğitim Alanı öğrencilerimiz ise ilçemizdeki genç anneleri ziyaretlerinde onlara çocuk gelişimi hakkında bilgiler vererek,  annelere çocuklarının gelişim süreçlerini bilmelerinin önemini anlattılar. Hazırladıkları materyallerle annelere örnek teşkil edecek etkinlik uygulamaları yapan öğrencilerimiz. Mesleki gelişimlerine ve sosyal iletişimlerine katkı sağladılar. Genç anneler çocuklarının gelişimlerini takipte rehber edinebilecekleri birçok bilgi edindiklerini belirterek, çocuklarıyla daha nitelikli zaman geçirme konusunda aydınlandıklarını dile getirdiler.

 

Bu güzel etkinliği okulumuz Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencileri fotoğraf ve video çekimleriyle ölümsüzleştirdiler. Bebeklerle özel fotoğraf çekimleri de yapan öğrencilerimiz keyifli bir çalışma yaptılar.

 

Hizmet alan yaşlılarımız ve genç anneler öğrencilerimizin gerçekleştirdiği bu proje çalışmasını büyük bir beğeniyle karşıladılar. Bu tür etkinliklerin devam etmesini istediklerini belirterek öğrencilerimizi bu faaliyetlerinden dolayı tebrik ettiler.

 

18-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-2018

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.