ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nurcan Demirel Bir Kitap da Sen Anlat Yarışmasında Grup Birincisi Olarak Finale Çıktı

İl genelindeki okullarda “Ordu Okuyor” ve “Ben de Başarabilirim” projeleri kapsamında, okullarda öğrenci başarısını artırmak ve kitap okumayı teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bir Kitap da Sen Anlat” yarışmasının finale çıkmak için ilde yapılan yarışmaları sonuçlandı.
Nurcan Demirel Bir Kitap da Sen Anlat Yarışmasında Grup Birincisi Olarak Finale Çıktı

Perşembe ilçemizde liseler düzeyinde Sunay Al’ın “Geyikli Park” adlı eseriyle birinci olan “Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nurcan Demirel, 05 Mayıs 2017 günü Ordu Milli İrade Ortaokulunda yapılan dörtlü finali de kazanarak il birinciliği için yapılacak olan finale katılma hakkı kazandı. Çanakkale savaşının unutulan kahramanlarının gün yüzüne çıkarılmasının anlatıldığı gösteride öğrencimiz Nurcan Demirel´e oyuncu olarak okul öğrencilerinden Berfin Hira Şimşek, Buse Karakuş, Fırat Aksel, Yunus Emre Şahin, Ömrecan Beşer, Burak Sakarya, Yasir Taha Katı ve Mustafa Arguş eşlik ettiler.

 Okul Müdürü Muhammet Sakarya “gösterinin hazırlanması ve sunulmasının her aşamasında okulumuz Edebiyat Öğretmenleri Ülkü Yüksel ve Onur Atabeyoğlu´nun büyük emekleri bulunmaktadır. Bu başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Ortaokullar düzeyinde ilçemizi temsil eden Beyli Ortaokulundan Gürkan Çarkçı Ömer Seyfettin’in “Falaka” adlı eseriyle ikinci, yine ilkokullar düzeyinde Saray İlkokulundan Edanur Soğuksu Susan Gates’in “Babam Göbek Dansı Yapıyor” adlı eseri anlatmasıyla ikinciliği elde ederek büyük başarıya imza attılar.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz liseler düzeyinde finale çıkmak için ilde düzenlenen grup yarışmalarında birinci olan Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nurcan Demirel’i başarısından dolayı tebrik ederek final yarışmasında kendisine başarılar diledi. Saray İlkokulu öğrencisi Edanur Soğuksu ve Beyli Ortaokulu öğrencisi Gürkan Çarkçı’yı da elde ettikleri il ikinciliği nedeniyle kutladı.

08-05-201708-05-201708-05-201708-05-2017

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.