ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araçları ve Sürücü Eğitimi

İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile  okullara taşıma yapan resmi ve özel şoförlere yönelik olarak sürücü eğitim toplantısı düzenlendi.
Okul Servis Araçları ve Sürücü Eğitimi

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 28.09.2017 Perşembe günü saat 18.00´da düzenlenen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Turan Şİmşek, İlçe Emniyet Müdürü Hamit Atilla (kısa süreliğine katıldı), İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Adnan Yazıcı ve Bülent Yılmaz, Belediye Fen İşleri Müdürü, Perşembe Şoförler Odası Başkanı Ali Şahin, okullara taşıma yapan resmi ve özel servis şoförleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz taşıma sisteminin önemine dikkat çekti. Şoförlerin uyması gereken kuralları ana hatlarıyla özetledi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Adnan Yazıcı ise konuşmasında; 2017/2018 Eğitim öğretim yılında ilköğretimde 805, ortaöğretimde 238 ve özel eğitimde 16 öğrencinin resmi olarak devlet taşımasından yararlandığını, özel servislerde ise öğrenci sayısının 500´ü aştığını ifade etti.

İyi bir şoförün özelliklerini anlatan Yazıcı; şoförlerin hız limitine uyması, emniyet kemeri takması ve öğrencilere taktırması,araçta cep telefonu kullanmaması, yorgun olarak araç sürmemesi, aracın rutin teknik bakımlarını yaptırması,öğrenci veli ve okul yönetimiyle iyi iletişim kurması, trafik işaret ve lehvalarına uyması gerektiğini belirtti. "Doktor hastasından,anne çocuğundan, öğretmen öğrencisinden şoför ise taşıdığı yolcusundan sorumludur." dedi.

Yazıcı Okul Servis Yönetmeliğine göre servis şoförleri ve araçlarında aranan şartları sıraladı.

İlçe Jandarma Komutanlığı Personeli Astsubay ise görev bölgelerinde yapılan çalışmalara değindi. Araçların özellikleri ve şoförlerin uyması gereken kuralları hatırlattı. Kurallara uymayan ve/veya araçta aranan şartları yerine getirmeyen sürücülere cezai müeyyide uygulandığını söyledi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli polis Memuru Fatih Çakıroğlu ise kendi görev alanlarında yaptıkları çalışmaları anlattı. Çakıroğlu "Bu yıl denetimlerin sıklaştırılarak yapılmaya başlandığını, Şoför arkadaşların gerek aracın periyodik bakımları gerekse trafik kurallarına uymakta hassas davranmaları gerektiğini belirtti.

03-10-201703-10-201703-10-2017

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.