ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Genç Girişimcilik Zirvesi Yapıldı.

Ordu Genç Girişimcilik Zirvesi Yapıldı.

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ   19-20-21 Nisan tarihlerinde kapılarını katılımcılarına açan  ve Perşembe Ordu Sosyal Bilimler Lisesi tarafından gerçekleştirilen “Ordu Genç Girişimcilik Zirvesi”ne katıldı.

Perşembe Ordu Sosyal Bilimler Lisesi tarafından gerçekleştirilen programa, Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, Vali Yardımcımız ve aynı zamanda Perşembe Kaymakamı Ahmet ARIK, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Altınordu Belediyesi Başkan Vekili Celal TEZCAN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Avni GÜNAY, öğretmenler ve zirveye farklı illerden gelen öğrenciler katıldı. 3 gün boyunca süren  program, açılış konuşmaları ile başladı. Valimiz Sayın Seddar YAVUZ ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencilere girişimcilik konusunda bilgi paylaşımlarında bulundu.

“Ordu Genç Girişimcilik Zirvesi”, 20 Nisan Cumartesi "Kanvas İş Modeli Eğitimi" ile devam etti. 21 Nisan Pazar günü proje sunumları, konuşmalar ve ödül töreni ile sona erdi.

Perşembe Ordu Sosyal Bilimler Lisesi Yayın, iletişim ve Girişimcilik Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen "Genç Girişimcilik Zirvesi" kapsamında kulüp öğrencileri; Ordu İli genelinde resmi ve özel liselerde öğrenim gören öğrencilere ulaşılarak gençlerin girişimciliği yolunda sürdürülebilir bir mekanizmanın faaliyete geçirilmesi, girişimcilik eğitimiyle ilgili girişimci adaylarına nitelikli bilgilerin ulaştırılması; girişimcilerin zirve deneyimi ihtiyacını temin etme amacıyla gönüllü katılımcıların deneyim aktarımının sağlanması; Ordu ve bölgede genç girişimciliğin önemi konusunda farkındalığın artırılmasının amaçlandığını belirttiler.

Ayrıca; "Genç Girişimcilik Zirvesi üyelerinin ticaret ve şirket sahipleri ile buluşarak iş deneyimlerinden faydalanması da amaçlanmıştır."

 

25-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-2019

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.