ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi “Bir Kitap da Sen Anlat" Yarışması İl Finalinde İkinci Oldu

İl genelindeki okullarda “Ordu Okuyor” ve “Ben de Başarabilirim” projeleri kapsamında, okullarda öğrenci başarısını artırmak ve kitap okumayı teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bir Kitap da Sen Anlat” yarışmasında finalde yarışan Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Nurcan Demirel il ikincisi oldu.
Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi “Bir Kitap da Sen Anlat" Yarışması İl Finalinde İkinci Oldu

Perşembe ilçesinde liseler düzeyinde Sunay AKIN’ın “Geyikli Park” adlı eseriyle birinci olan ve 05 Mayıs 2017 günü Ordu Milli İrade Ortaokulunda yapılan dörtlü finali de kazanarak il birinciliği için yarışan Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Nurcan DEMİREL, 25 Mayıs 2017 günü Ordu Başöğretmen Ortaokulunda yapılan final yarışmasında ikinci oldu.

Final yarışmasında beş bölgenin birincileri yarıştı. Nurcan DEMİREL sahnede göstermiş olduğu performansla 231 puan alarak Ünye Anadolu Lisesinin (2) puan gerisinde il ikincisi oldu. Sunum esnasında öğrencimize oyuncu olarak okulun öğrencilerinden Berfin Hira Şimşek, Buse Karakuş, Fırat Aksel, Yunus Emre Şahin, Ömrecan Beşer, Burak Sakarya, Yasir Taha Katı ve Mustafa Arguş eşlik ettiler.

Okul Müdürü Muhammet Sakarya, “gösterinin hazırlanması ve sunulmasının her aşamasında okulumuz Edebiyat Öğretmenleri Turgay Otur, Ülkü Yüksel ve Onur Atabeyoğlu´nun büyük emekleri bulunmaktadır. Bu başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Bülent Yılmaz “Öğrencimizin sunumu harikaydı; üstün performans sergiledi. İlçemiz adına onur ve gurur verici bir durum. Diğer öğrencilerimize örnek teşkil ettiğini düşünüyorum. Öğrencimizi tebrik eder, katkı sağlayan öğretmenlerine, ailesine ve desteklerini esirgemeyen Okul İdaresine teşekkür ederim” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz ise “İlçemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencimizin başarısını tebrik ediyor, kendisini kutluyorum. Öğretmenleri, ailesi ve Okul idaresine de başarıya olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

30-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-2017

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.