ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Avrupa Yolunda

2015-2016 yılında yapılan proje kapsamında (10) öğrenci ile Ispanya’ya, (5) öğretmen ile Almanya’ya  giden Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl da Çek Cumhuriyeti´ne gidiyor. 
Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Avrupa Yolunda

Gerçekleştirilecek olan seyahat hakkında konuşan Okul Müdürü Muhammet Sakarya, “Okulumuz Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Koordinatörlüğünde devam eden Avrupa Birliği Bakanlığına bağlı Ulusal Ajans tarafından desteklenen 2016-1-TR01-KA102-026252  no’lu “Her Çocuk Özeldir” konulu Erasmus Plus projesi Öğrenci hareketliliği 02 Nisan 2017 günü başlayacak ve Çekya’nın Prag kentinde iki hafta sürecektir. Proje kapsamında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı öğrencileri  Prag’da Okul öncesi eğitim Kurumlarında staj yapacak ve özgül öğrenme güçlüğü gösteren çocukların eğitim etkinliklerine katılacaklardır. Öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu proje ile Avrupa’da yaşam, başka kültürleri tanıma, eğitim faaliyetlerinde aktif yer almanın kişilik gelişimlerine de büyük katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir. Perşembe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu projeye iki öğretmen ve yedi öğrenci ile katılacaktır. İki yıl üst üste proje hazırlayarak öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Avrupa yolunu açan müdür yardımcımız Fatıma TAKTAK ve emeği geçen diğer öğretmen arkadaşlara teşekkür ederim. Önümüzdeki yıllarda da bu tip projelerle eğitim yaşantımızı taçlandırmaya devam edeceğiz dedi.

Proje ekibi seyahat öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz´ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Murat Çulfaz " Osmanlı´nın torunları olarak o bölgeleri iyi ziyaret edin, gezin. Kendinize güvenin. Dil hususunda gramere takılmadan aklınıza gelen cümleleri kurarak konuşmaya çalışın. Gezip gördüğünüz yerleri notlar alarak arkadaşlarınızla paylaşmaya çalışın. İyi yolculuklar diliyorum" dedi.

31-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.