ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit J.ASB.KAD.ÜÇVŞ. Hüseyin Gümüş’ün İsmi İmam Hatip Ortaokulumuzda Yaşatılacak

2016 yılı Şubat ayında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütüne karşı yürütülen müşterek operasyon sırasında Şehit olan Ekinciler Mahallemizden Bordo Bereli Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hüseyin Gümüş’ün ismi İmam Hatip Ortaokulumuza verildi.
Şehit J.ASB.KAD.ÜÇVŞ. Hüseyin Gümüş’ün İsmi İmam Hatip Ortaokulumuzda Yaşatılacak

Valilik kararıyla Şehit Hüseyin Gümüş’ün isminin yaşatılması için daha önceden Perşembe İmam Hatip Ortaokulu olan okulun isminin, Perşembe Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirilmesi uygun görüldü.

Perşembe Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde, şehidin isminin yaşatılması için tören düzenlendi. Törene Şehit Hüseyin Gümüş’ün ailesi, İlçe Kaymakamımız Ahmet Arık, Garnizon Komutanı Hava Muhabere Yüzbaşı Özgür Genç, Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, daire Amirleri, okul Öğretmen, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Çulfaz şehitlik mertebesinin önemine değindi. Kaymakamımız Ahmet Arık ise konuşmasında; Şehidin isminin Perşembe’de yaşatılması için valilik kararı alındığını belirterek, bu okuldan şehidin onuruna yakışacak öğrenciler yetişmesini diledi.

18-03-201718-03-201718-03-201718-03-201718-03-2017

 

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.