ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Okul ve Kurum Müdürlüklerine(ETKİLEŞİMLİ TAHTA SAYILARI) günlü

                İlimizde Fatih Projesi etkileşimli tahta bileşeni kapsamında faz-1 ve faz-2 çalışmaları ile toplam 242 okula 4797 etkileşimli tahta kurulumu yapılmıştır.  İlimizde genelinde kurulum yapılamayan diğer tüm okullara (mesleki eğitim merkezleri ve halk eğitimi merkezleri dahil) planlanan faz-3 çalışmaları kapsamında etkileşimli tahta sağlanacaktır. 

Milli Eğitim Bakanlığı-Yegitek tarafından daha önce oluşturulan veri toplama modülüne okullarımız tarafından talep girilmiştir. Ancak talep edilen etkileşimli tahta ile ihtiyaç duyulan etkileşimli tahta sayıları arasında tutarsızlıklar olduğu tespit edilmişidir.

Ekli excel formuna etkileşimli tahta yönergesi kapsamında okullarımızda talep edilen etkileşimli tahta sayıları ve diğer bilgiler girilerek  tek bir liste halinde 27.09.2016 salı günü mesai bitimine kadar  müdürlüğümüz mail adresine gönderilecektir.

ek1

ek2  formu indiriniz..


BÜLENT YILMAZ

ŞUBE MÜDÜRÜ

DİKKAT EDİLECEK HUSULAR

1-      Söz konusu ekli form Fatih Projesinin sadece etkileşimli tahta bileşeni kapsamında tahta ihtiyacını belirlemek için hazırlanmıştır. Okulda altyapı olup olmadığına bakılmaksızın tahta ihtiyacı belirtilecektir.

2-      Faz-1 ve Faz-2 kapsamında daha önce etkileşimli tahta kurulan okullardaki derslik sayısının artması vb. nedenlerle oluşan ilave tahta ihtiyaçları için ilgili alana sayı girilecek ihtiyaç yok ise 0 yazılacaktır 

3-      Ekli yönerge kapsamında ihtiyaç bulunmayan alanlar için kesinlikle etkileşimli tahta talebinde bulunulmayacaktır.

4-      Okullardan gelen listeler tek bir excel listesi halinde ilçe müdürlüklerince il milli eğitim müdürlüğü btkoordinator52@meb.gov. tr adresine ivedi gönderilecek. Aynı liste DYS üzerinden de gönderilecektir.

5-      Formda yer alan, Okul Tesis Kodu vb. bilgiler için  cbs.eba.gov.tr adresinde yer alan bilgiler kullanılacaktır.

6-      İlçe müdürlükleri gecikmeye mahal vermemek bakımından gerekirse okul kat planlarını esas alınarak okul yöneticileri ile bir merkezde toplantı yaparak talepleri belirleyeceklerdir.

(Altınordu-Fatsa ve Perşembe ilçelerinde Fatih Projesi Eğitmenleri de görev yaptığından bu ilçelerde okul yöneticileri ile toplantı yapılarak tespit yapılacaktır.)

7-      “Okulun Etkileşimli Tahta Durumu” kısmına sadece aşağıdaki açıklamalardan uygun olan ilgili okul tarafından yazılacaktır.

 

 

Okulun Etkileşimli Tahta Durumu

FAZ-1 İLE KURULDU

FAZ-2 İLE KURULDU

FAZ-3 İLE TALEP EDİLİYOR

FAZ-1/FAZ-2 İLE KURULDU,  FAZ-3 İLE İLAVE TALEP EDİLİYOR.

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.