ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Okul ve Kurumlara (Taşınır Devir İşlemleri)

          Taşınır Devir İşlemleri 

Gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğünce devredilen gerekse müdürlüğümüzce satın alınan taşınırlar okul ve kurumlarımızın ihtiyacına binaen ilgili Taşınır Kayıt Kontrol Sistemlerine devredilmektedir. Devredilen taşınırların fişleri okul ve kurumlarımızın, müdürlüğümüzde bulunan evrak dolaplarına konulmaktadır.

Okul ve Kurumlarımız, devredilen taşınırları sistemlerinden devir alıp Harcama Yönetim Sistemine gönderecekler. Ardından Harcama Yönetim Sistemine giriş yaparak okul/kurumun vergi numarasını girerek muhasebe birimine gönderip, gönderdikleri Taşınır işlem fişlerini Malmüdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Yaptığımız incelemede müdürlüğümüzce devredilen bazı taşınırların halen okul/kurumlar tarafından devralınmadığı tespit edilmiştir.

Yılsonunda taşınır hesaplarında sıkıntı yaşamamak için Okul ve Kurumlarımızın devir işlemlerini zamanında alıp muhasebeleştirmeleri gerekmektedir.

Gereğini rica ederim.

 

             Adnan YAZICI
              Şube Müdürü

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.