ORDU PERŞEMBE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖGEP NİSAN AYI TOPLANTISI

Yönetici Gelişim Programı çerçevesinde Nisan Ayı toplantısı ilçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.
YÖGEP NİSAN AYI TOPLANTISI

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümzü Murat Çulfaz, Şube Müdürümüz Adnan Yazıcı, İmam Hatip Lisesi Müdürü Şerafettin Gür, Müdür Yardımcısı Yahya Beldağ katıldı. Okul Müdürü Şerafettin Gür plan çerçevesinde dinogretimiokullar.meb.gov.tr adresinde okulların iyi örneklerinin ayrıntılarını incelediklerini belirtti. Verilerin Kalite takip sistemine düzenli olarak işlendiğini söyledi. Örnek uygulamalar kapsamında okulda Kutul Amare Konferansı gerçekleştirildi.

İmam Hatip okullarının toplumsal algısını ileriye götürmek amacıyla öğrencilerin kandil geçlerinde camilere yönlendirilmesi sağlandı. Bu gecelerde öğrenciler Kuran-ı Kerim tilaveti ve oluşturdukları ilahi grubu ile ilahiler seslendirdiler.

Köylerdeki camilere her Cuma imamlık ve müezzinlik uygulaması yapılmaktadır.

Okul tanıtım broşürü hazırlanmış olup broşürde okulun tarihçesi ve fiziksel yapısı, akademik durumu, Neden İmam Hatip? Sorusuna verilen cevaplar, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında okul öğrencilerinin gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yer verilmiştir. Okul tanıtımı için ilçe Oluru ile bir ekip oluşturuldu. Ramazan ayı boyunca ilçemizdeki tüm okulların 4 ve 4. Sınıf öğrencilerine yönelik tanıtım yapmak amacıyla bir plan oluşturulmuştur.

09-05-201909-05-201909-05-201909-05-201909-05-2019

Kacalı Mah. Hükümet Binası Kat 3 Perşembe ORDU - 452 5170072 517 00 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.